KONST / Litografier / Färglitografi 14325429
nr 1432 5429
Eskil Nordell
(f. 1921), Sverige
Sydländsk gata. Signerad, numrerad 42/260. Färglitografi, bildmått: 62x29, yttermått inklusive ram: 77x43 cm
Eskil Nordell, född 1921, svensk målare, tecknare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 november 2021
kl 19:54:07
20/11 08:20:10
Eskil Nordell
Läs mer om Eskil Nordell